Zákupy 2012

8. — 12. II. 2012

Již tradiční provozní setkání pořádané společně sekcemi TT-ČSD a N-Scale.

z2012001
z2012002
Kliknutím na obrázky se dostanete k reportážím jednotlivých sekcí. Rumburkské depo odkazuje na reportáž TT-ČSD, dvojice brejlovců pak na N-Scale.

 

Odkazy:

Fotogalerie a další materiály našich členů, které se do reportáží nevešly najdete pod níže uvedenými odkazy.

z2012003Video natočené ze stanoviště strojvedoucího v měřítku 1:120 poskytl Boris Pechan.

z2012004Boris také umístil svoji fotogalerii na google+.

z2012005Fotografie z obou layoutů na rajčeti vystavil Miloš Kostrec.

z2012006Miloš Kostrec také na své stránky umístil 40 minutové video.

z2012007Samostatnou reportáž z N layotu zpracoval na svých stránkách Richard Novotný.

z2012008Dano Martanovič připravil fotoreportáž na www.railnet.sk.

z2012009V퍍a Kocman umístil na stránkách klubu Jaroměřských modulů, o. s. reportáž z mimořádné události v žst. Kokava nad Rimavicou.

z2012010David Strupp zveřejnil třídílné video. Podívat se na něj můžete na youtube (díl II, díl III), nebo prostřednictvím jeho stránek

Ohlasy

(bez jakýchkoliv úprav)

„Setkání nadšenců modulové železnice v Zákupech – únor 2012Teprve loni na podzim jsem měl příležitost poznat osobně partu nadšenců, kteří během několika hodin dokáží postavit z hromady beden a krabic funkční modulovou železnici. Bylo to v říjnu v Trutnově na výstavě Klubu železničních modelářů, kde jsem byl také hostem.

Další příležitostí ke společnému setkání byla předvánoční výstava v Jaroměři, kde jsme již byli partnery. Musím říci, že tato společná akce se opravdu vydařila.

Ale abych se dostal k tomu, co jsem chtěl psát. Dostalo se mi cti zúčastnit se jako host celorepublikového, nebo spíš československého setkání členů klubu Zababov v Zákupech u České Lípy.

Je pravda, že takové akce se jen tak nevidí. Sešlo se zde několik desítek nadšenců pro modulovou železnici v měřítku 1:120 a 1:160. Moduly s železnicí zaplnily celou sportovní halu.

Pro nezúčastněné něco neuvěřitelného — akce trvala od středy do neděle, od rána do pozdních nočních hodin jezdily vlaky sem a tam, ale vždy podle pevně daného jízdního řádu.

Z důvodu mého pracovního vytížení jsem dorazil až v pátek v podvečer, kdy už byl železniční provoz v plném proudu, a tak jsem byl rychle vtažen do děje. Můj hostitel Matěj Kocman mi předal jízdní řád a seznámil mě s pravidly. Pod jeho dohledem jsem projel svoji první jízdu včetně posunu na nádražích.

Další jízdy jsem již absolvoval sám. Víkend byl plný skvělé zábavy Sobota a neděle probíhala ve velmi přátelském duchu, všichni mě přijali mezi sebe. Večerní jízdy byly zakončeny posezením s kytarou, což bylo skvělým zpestřením celého setkání.

V neděli po obědě přišlo na řadu velké balení a úklid, samozřejmě jsem se také zapojil do úklidu a velkého stěhování.

Za víkend jsem toho moc nenaspal, ale rozhodně to stálo za to. Celý víkend byl pro mne velkou inspirací, odvezl jsem si hodně dojmů a nových nápadů. Už teď se těším na další setkání.“

Oldřich Karlíček, host

 

Ahoj,nemůžu posoudit ostatní dny,ale co se naší účasti týče,tak bych to musel rozdělit na část místa a druhou,moduly.Co se týká toho místa,tak tělocvična je poměrně dost velká a tedy není co dodat. Jídlo v jídelně dobré. A teď něco k modulům. Zúčastnil jsem se takové akce poprvé a ježdění podle grafikonu je super! Jen by se k tomu museli postavit zodpovědně všichni. Jel jsem na TT jednou s osobákem a 3x s manipulákem nebo průběžákem. A na to,že bylo hezky a nesněžilo,na žádné z tratí nebyla žádná nehoda,tak to někde nejezdilo! Ale to spíš jen na okraj,měl jsem možnost si zajezdit i s eN-kem a tam to bylo trochu lepší,samozřejmě i tam se vyskytly nějaké problémy,spíš jsem jezdil s něčím jiným než bylo psáno,ale to je asi normální!

A abych to nějak ukončil,tak celkově bych udělil známku 2 !!!

Myslím,že by to tak z mého pohledu odpovídalo,ale je to trochu zkreslené tím,že jsem se zúčastnil poprvé!

Karel Brejcha, budoucí člen N kařů