Zákupy 2017 obrazem

Začínáme.

Zákupy nás vítají. Hala je připravena a my s velkým elánem též.

There are no images.

Stavba šla rychle od ruky. Malé zádrhely byly rychle řešeny náhradními moduly. Moduly se vešly a vše vyšlo podle Michalových představ layoutu.

Jiní se pro změnu starali o přípravu vozidel a nezbytných náležitostí pro provoz.

There are no images.

 

Hotovo! Můžeme začít naše 13. setkání.

Dopravní školení a důležitá upozornění všichni pozorně poslouchají.

There are no images.

Provoz byl hustý a pestrý. Jízdní řády byly průběžně rozebírány. Čekací doby na nástup do zaměstnání nebyly větší než 2 hodiny. Na provozu se zúčastnili všichni přítomní. Strojvedoucí vozili vlaky nákladní s různorodými přepravami i vlaky osobní.

There are no images.

Provozu se s větším či menším úspěchem zúčastnily také děti. Ty malé pod dozorem svých rodičů nedělaly chyby. Většina samostatně jezdících dětí bez dozoru se dopouštěla spousty chyb, je potřeba, aby s nimi ještě rodiče probrali potřebné znalosti pro provoz a prošli s nimi vždy layout. Ale na jejich obranu – dopravních přestupků se dopouštěli i mnozí dospělí. Mladí modeláři z České Skalice jsou v provozu již plně způsobilí. Spousta mládežníků je schopna též plnit funkci výpravčího.

There are no images.

Provoz na D3 zvládly pod odborným dozorem také děti. První den byl drobným zádrhelem pro mládež telefon. Mačkaly, mačkaly a ono nic 🙂 . Kousek točily, a ono nic 🙂 .

There are no images.

Následují jednotlivé stanice.

Rumburk – zde se vystřídalo asi nejvíc výpravčích. David ztrácel při velemnožství přepřahání trpělivost a také si tu prošoupal boty 🙂 . Nejdřív si David zavolal na pomoc Martina K.. Poté Rumburk řídil Saša s Martinem H., David se synkem či dcerou, němečtí kolegové. To bylo asi nejusměvavější – jednoho výpravčího nahradili rázem 4 výpravčí. V Rumburku vládl čilý dopravní ruch, proto tam občas nefungoval telefon 🙂 . A protože Rumburkem projížděla spousta vlaků, scházelo se tam také mnoho zahraničních strojvedoucích – zkrátka takové malé mezinárodní setkání. Občas sem byli povoláni výpravčí z přilehlých stanic, aby jim bylo vyčiněno, jak pracují 🙂 .

There are no images.

Litice byly letos poprvé zařazeny do provozu. Vzhledem doplnily většinu dvojkolejky 🙂 . Stanice byla plně funkční a provoz zde byl také celkem hustý.

There are no images.

Karlštejn se zároveň s výdejem sešiťáků zvládnout nedal. Proto sem byli povoláni zkušení z jiného měřítka (Aleši, děkuji) a dále zde byli mnozí na zkušenou, kterým taktéž děkuji, neboť jim práce šla vždy od ruky a poradili si s lecjakou, i zdánlivě neřešitelnou, dopravní situací. Dvojkolejkou frčely vlaky sem tam 🙂 . Ostatně většina fotek z provozu pochází ze stanice Karlštejn.

There are no images.

Odbočka Jezero byla, jak se říká, za trest. Čtyři směry, dva cizojazyčné, k tomu z páté strany bez telefonu Týnov. Místo k procvičování číslovek v cizích jazycích jako vyšité 🙂 . K tomu pár provozu neznalých strojvedoucích a špatně poslaný vlak. Je obdivuhodné, že to místní přežili ve zdraví 🙂

There are no images.

Týnov zásoboval provoz spoustou souprav. Michal i Pavel měli plné ruce práce.

There are no images.

There are no images.

Bělá – zlí jazykové strojvedoucích tvrdili, že je zacpaná, že se zde pořád fotí a šibuje. Je pravda, že vlaky odtud měly zpoždění, ale více k tomu dodat nemohu.

There are no images.

V Újezdu vládla pohoda. Zde byli již od začátku česko – němečtí výpravčí (Petr a Romeo).

There are no images.

Stanice Česká Skalice a Na konci světa byla plně pod vládou modelářů Oldy Karlíčka.

There are no images.

Světlá a cukrovar byly zcela mimo mé zorné pole a našeptávači o provozu nic nesdělili 🙂

There are no images.

Žamberku vyrůstá skvělý nástupce. Brzy se dospělí asi nedostanou k řízení stanice 🙂

There are no images.

V zahraničních stanicích se všichni snažili o bezproblémovou komunikaci. To vedlo k úspěšnému dodržování jízdních řádů.

There are no images.

Naše setkání navštívila místní televize z Mimoně.

There are no images.

A je neděle – konec tradičního pětidenního setkání, nejméně oblíbená část setkání. Všichni účastníci se loučí a těší se na další, v pořadí čtrnácté, setkání v Zákupech 2018.

There are no images.

Zpět k reportáži.