Bielsko-Biała 2017

Do třetice všeho dobrého…

Letos jsme se mezinárodního setkání v polské BB zúčastnili potřetí a určitě ne naposled. Díky opravě dálnice byla letos cesta opravdu nekonečná. Na štěstí jsme vyrazili s velkým náskokem, takže jsme na místo dorazili téměř přesně dle důmyslného rozpisu. Hned nás vítal Lukáš s obědem. Část české výpravy už byla na místě a věnovala se přípravě. I my jsme hned začali vybalovat z dodávky i vozíku (letos nám pouze dodávka nestačila). Všechno na nohou stálo hned po snídani a odpoledne kolem 16:00 začal provoz.

Během pětidenního setkání měl někdo plné ruce práce, někdo odpočíval, někdo stačil zvládnout pár výletů, někdo modelařil, někdo četl, někdo vozil vlak za vlakem, někdo se ve stanici potil, jiný zase stihl se strojvedoucími prohodit pár slov, každý si to užil po svém. Jako vždy se provozu zúčastnili i ti nejmladší. Vládla pohoda a bylo se na co koukat. Provozu se zúčastnili opravdu všichni, i když mládež měla ještě značné rezervy – pro příště zapomeneme výpočetní techniku doma. ☺

Mnohé modely byly pastvou pro modelářské oči. Spousta zeleně, detajlů, nápadů, bylo co obdivovat.

Provoz byl také pestrý, nákladní soupravy jezdily s velkými náskoky, osobáky měly co dělat, aby dodržovaly jízdní doby a jezdila spousta souprav podle potřeby i mimořádných souprav. Během provozu nebylo zapomenuto ani na čištění kolejí, které zajistil svojí soupravou Petr N.

Akci navštívila spousta lidí. Občas nebylo ani poznat, kdo jsou strojvedoucí a kdo návštěvníci. Lukáš, stejně jako v uplynulých letech, organizoval i komentované jízdy.

Letos kromě modelářských prodejců byly jako doprovodný program i dílničky pro děti, železniční policie prezentovala venku svoji práci (a uvnitř si zdárně zkusili roli strojvedoucích) a proběhla i jízda veteránů.

Okolí stojí minimálně za rychloprohlídku – sjezdovky, lanovky, Bolek a Lolek, nedaleká Osvětim či Krakow. Vzhledem k velkému počtu účastníků byla strava podávána na etapy, takže pauzu mezi provozem bylo možné vyplnit poznáváním okolí.

Pět dní rychle uteklo a setkání bylo u konce. Byl vyhlášen nejaktivnější strojvedoucí, nejmladší strojvedoucí (náš Tedík) a děti byly odměněny. Lukáš s Gřeškem zhodnotili celou akci a oběma patří velký dík za jejich práci, i když za celou organizací samozřejmě nestojí pouze tito dva. Poděkování patří všem zúčastněným za bezproblémový provoz, super zázemí, organizační zajištění, skvělou náladu a pohodové setkání. Rádi jsme se zase po roce viděli se všemi účastníky, a seznámili se i s novými, a věříme, že zase za rok se sejdeme v minimálně tak velkém počtu… Kdo přemýšlíte o své účasti, neváhejte – hala má ještě velké prostorové rezervy. ☺☺☺

A ještě dodatek – vzhledem k tomu, že jsme museli jet domů přes Slovensko, náhodně jsme dojeli „šotouše“. A tak jsme se k nim přidali – už v reálu. ☺

A těmto všem (a spoustě dalších, kteří focení nestihli) patří velký dík za vydařené pětidenní mezinárodní setkání v Bielsko – Biale!

Odkazovník

Externí stránky, fotky, videa, atd.

Odkazy na reportáže a videa v polštině – http://slaskagrupatt.pl/media-o-nas/

Fotky moje, Radkovy a  Martina Vykročila na facebooku.

Video od Petra Zvolského.

Facebooková galerie kolegů z KMŽ Žilina Hôrky.

Galerie kolegů z klubu Moduly Brno na rajče.cz.

Relacja z podróży ekspresem „Praha” od Łukasze Fabera (Polsky)

A původní propozice na konec.