Rollout Brejlovců

A překvapení největší….? Rollout Brejlovců.

Novinkou tohoto setkání byl opravdový rollout modelu lokomotivy, který bude vyráběn ve velkém, na špičkové úrovni. Tento, ve světě modelové železnice výjimečný akt, byl možný díky vysoce odpovědné a kvalitní práci několika členů klubu a osobní odvaze, protože takový čin v sobě nese riziko neúspěchu. Tak trochu jsme pomohli modelu na svět všichni, kdo jsme si ho objednali. Zase jsme ukázali svoji sílu jako v případě prvního modelu, který vznikl díky úzké spolupráci člena klubu Zababova s výrobcem vozu Vtr a díky masivním objednávkách těchto vozů.

Děkuji, že jsem mohl sledovat alespoň z povzdálí vývoj přípravy modelu a sdílet radost tvůrců. Sám zdaleka nejsem takovým znalcem řady T478.3 a 4, abych ocenil všechny detaily, ale právě díky sledování postupu přípravy forem vím, že model je naprosto věrný své předloze do nejmenších detailů a na špičce možnosti soudobé techniky.

V následujících fotografiích je zachycena atmosféra rolloutu. Na podrobnější fotoreportáž a srovnání modelu s konkurencí si budeme muset počkat na odborníky.

Modely na rolloutu byly jedinečné právě tím, že ještě nebyly dokončené. Kromě jednoho to byly makety bez pohonů a jeden s „vypůjčenými“ podvozky a bez oken.

Bylo tedy připraveno 5 modelů, každý v jiné barevné mutaci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ostře sledovaná pětice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
T478.3187 – jednotný nátěr se žlutým pruhem jim moc neslušel, ale je to historie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
T478.3112 – můj favorit, zelená se ještě změní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
T478.3161 – zatím bez doplňků a podvozku, ale bude taky krasavec.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tenhle kousek není moje „krevní skupina“, a tak ani foťák nezaostřil a jsme bez čísla.

Bohužel, poslední kousek, s motorem, odjel.

T478.3003. A tady ho přeci jen máme. Tady si barvami nejsem jistý i barva vagonů je „divná“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Až bude Rumburk s krajinou, to bude krása!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dvojče, netypické. Tady stojí za povšimnutí i krajina. Pavel Š. umí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tolik „Brejlí“ najednou v Bělé snad nikdy nebylo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Faces to comparison.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Noční idyla.

Tak to je ochutnávka. A malé zhodnocení na závěr si neodpustím. Měl jsem šanci se s modelem projet a jízdní vlastnosti jsou excelentní. Model od Kuehna je jednoznačně o třídu výš, než modely, s kterými jsme jezdili dosud. Měl jsem pocit, že se na kolejích lehce vznáší, tak klidnou a tichou lokomotivu jsem ještě neovládal, ani u předchozích Kuehnových modelů jsem neměl tak skvělý dojem z jízdy. Velké díky všem, kteří tento model v TTčku přivedli na svět!

Petr N*