Česká Skalice 2018

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Již po třetí uspořádálo Modelářské centrum Den otevřených dveří v klubovně zahrádkářů v České Skalici, kterého se zúčastnili hosté z klubu ZABABOV TT a JAROMA. Dětský modelářský kroužek se zde rozloučil se školním rokem, představil svoji práci a všichni přišli na akci s tím, že se naučí něco nového.

Páteční stavba šla všem pěkně od ruky, protože se zúčastnili členové modelářského kroužku v hojném počtu a hosté se svými moduly přijeli dle dohodnutého času. Moduly stály na nohou a začali jsme zapojovat elektroniku. Ráno jsme vyčistili koleje a projeli zkušební jízdu. Vše bylo připravené.

 

V sobotu ráno se seběhli členové kroužku v hojném počtu, kluci a holky. Hosté se tak mohli seznámit a obdivovat jejich krajinky a zápal pro modelařinu. Před samotnou akcí došlo na školení. Co je jízdní řád? Grafikon? Vozové karty? Nákladové listy? Výpravka? Návěsti? Jak se vjíždí do stanice? Jak se orientovat na trati? Co dělat na zastávce? A co když nastane mimořádná situace? A pak nastal provoz. Mládež obsadila stanice Česká Skalice, Dírov, Kamenický Šenov a Žacléř. Ve stanicích Na konci světa, Červeném Kostelci a Michalovcích se střídali dospělí modeláři. Všichni se snažili dodržovat to, co po nich výkon výpravčích požadoval. Nabídky a odhlášky vlaků probíhaly téměř bez problémů, provoz byl plynulý. Na na záčátku ale z důvodu drobné závady na DCC ústředně vzniklo malé zpoždění. To jsme dojeli během 4 hodin modelového času. Modelový čas běžel 1:4, což znamená, že za jednu běžnou hodinu jsme odjeli 4 hodiny modelového času. Klukům a holkám v roli strojvedoucích to šlo také dobře, Někteří z nich se této akce neúčastnili poprvé, a dokonce se již zúčastňují i velkých ZABABOVských akcí. Tito zkušení modeláři pomáhali těm mladším.

Letos byla zároveň i modelářská soutěž, které se zúčastnili členové dětského modelářského klubu v Červeném Kostelci, SVČ Bájo Česká Skalice a Modelářského centra Česká Skalice. Soutěžilo se ve třech kategoriích – letadla, bojová technika, a ostatní (krajinky, lodě, …). Vítězové si domů odvezli medaile a drobné dárky. V průběhu sobotního dne se přišli rodiče, příbuzní, a další hosté podívat, jak takové modelářské setkání vypadá. Akce se zúčastnilo na 70 registrovaných účastníků.

Večer byl táborák s párky u kterého jsme se všichni společně sešli, povídali a zpívali. Na kytaru nám zahrála Olinka a Zdenda. V neděli ráno jsme provoz zahájili tam, kde jsme podle modelového času skončili, a pokračovali jsme plynule dál. Všichni strojvedoucí našli vlaky tam, kde je večer zastavili. Ujeli jsme přes 40 hodin modelového času. Po obědě jsme vše zabalili a uklidili.

Tímto bychom rádi poděkovali Městu Česká Skalice za podporu, že jsme setkání mohli uskutečnit.

Velké poděkování všem, co se na přípravě setkání podíleli,pomohli ho zrealizovat, zápůjčili modely a stanice. Již teď připravujeme další ročník setkání.

Olda a Ivana Karlíčkovi

Odkazy:

Článek je také na stránkách modelářského centra.

Další fotky Jardy Dlohošky jsou také na rajče.cz.

Fotky Jardy Třešňáka na rajče.cz.

Bez virů. www.avast.com